Turistický kurz Lyski + Březinka

Zveřejněno: úterý 30. kvě 2017

Předposlední akce „turistický kurz“, konaný od 15. 5. do 17. 5. 2017 na hotelu Liptov na Ostravici se zúčastnili opět žáci osmých a devátých tříd ZŠ Březinova v Ostravě – Zábřehu spolu s paní učitelkou Z. Mikeskovou a panem učitelem D. Buchtou. Akce spadá do projektu EU „Víc než zdravá výživa“ CZ.1114120/0.0/16_013/0000220, je spolufinancován z prostředků fondu mikroprojektů 2014-2020 v Euroregionu Silesia v rámci programu INTERREG V-A Česká republika.

Při společné cestě na Ostravici nás doprovázelo slunečné počasí a vydrželo nám po celou dobu pobytu. První túra (na Liščí díry) a lesní hry nás čekaly ihned po vydatném obědě. V podvečer jsme ještě neodolali noční procházce s vyhlídkou na osvětlenou Ostravici a vyzkoušeli si svou odvahu v černém lese.

Druhý den nás čekala mnohem delší túra – Lysá hora, na kterou jsme se vybavili nejen dárky z projektu (šiltovkou, batohem, nátělníkem i multifunkčním šátkem), ale také bohatou svačinou. Někteří si cestu hbitě zkracovali, ale díky nepřetržitým zpěvu povzbudivých písní a smíchu jsme všichni zdolali vrchol. Hurá! Nádherný výhled a občerstvení byly pro všechny příjemnou odměnou. Vzhledem k „družební akci“, kterou celý tento projekt má, jsme přes bolesti svalů neodolali tanci na večerní diskotéce a aktivně se všichni zapojili.

Poslední den už jsme se jen seznámili s místními obchůdky na Ostravici a po obědě a smutném loučení se vydali zpět domů do Ostravy.

Tato akce, konaná na území ČR, byla poslední a už nás čeká jen závěrečné setkání 30. 5. 2017, kdy se opět uvidíme s našimi skvělými polskými přáteli z Lysek (tentokrát v Polsku).

Děkujeme našim sousedům za mnoho krásných zážitků, poznání nových přátel a snad brzy opět na viděnou!!! FOTOGALERIE ZDE

Text: Mgr. Zdeňka Mikesková

Zobrazení: 863