ZŠ Březinova naposledy v Lyskách

Zveřejněno: pátek 9. červen 2017

Závěrečná akce „Sportovní den + příprava pokrmů“ se uskutečnila 30. 5. 2017 u našich zahraničních přátel v Lyskách v Polsku. Této akce se zúčastnili převážně žáci devátých tříd, ale také žáci osmého, sedmého i pátého ročníku ZŠ Březinova v Ostravě – Zábřehu opět za doprovodu paní učitelky Z. Mikeskové a pana učitele D. Buchty. Akce spadá do projektu EU „Víc než zdravá výživa“ CZ.1114120/0.0/16_013/0000220, je spolufinancován z prostředků fondu mikroprojektů 2014-2020 v Euroregionu Silesia v rámci programu INTERREG V-A Česká republika.

Po milém přijetí našich společných přátel jsme se vydatně občerstvili a dodali svalům potřebnou energii na náročný prosluněný den. Žáci byli rozděleni dle svých zájmů do skupin: sportovní skupina – lehká atletika (zde žáci předváděli své sportovní nasazení v běhu, hodu koulí a skoku dalekém), florbalová skupina – FLORBAL, fotbalová skupina – FOTBAL (v netradičním nafukovacím hřišti se utkaly vždy 2 skupiny hráčů proti sobě), skupina kuchtíků – příprava pokrmů (zde se připravovaly sladké – zdravé pamlsky, které následně všichni ochutnali).

Ke sportovním i kuchařských výkonům nám hrála celý den příjemná taneční hudba, která vybízela nejednoho účastníka k tanci.

 

Všichni zúčastnění byli za své výkony odměněni nejenom krásnými diplomy, ale také sportovními batohy, funkčními osuškami, rukavicemi, baterkami a hlavně velkým množstvím zážitků, na které budeme všichni hodně dlouho vzpomínat.

Velmi děkujeme celému týmu gymnázia v Lyskách za celoroční akce, na kterých jsme se setkávali, a doufáme, že navázaná společná přátelství budeme moci utužovat na „dalších“ akcích plánovaných v budoucích letech. FOTOGRAFIE ZDE

„Lyskiii – Ostravaaa“!!!

Text: Mgr. Zdeňka Mikesková                             

Zobrazení: 887