PLANETÁRIUM 2019

Zveřejněno: sobota 16. březen 2019

Dne 14. 3. 2019 navštívila devátá třída Planetárium Jana Palisty v Ostravě – Porubě. Čekal na ni velmi zajímavý pořad, ve kterém se jednak s živým komentářem seznámili s Hvězdnou oblohou časného jara nad Ostravou, stavbou nejznámějších souhvězdí a virtuálně se podívala na povrch Měsíce, Venuše a Marsu. Ve druhé části programu žáky čekal 3D pořad o stavbě naší hvězdné soustavy a galaxie z pohledu historie a současnosti. Bylo velice sugestivní ocitnout se na palubě raketoplánu kroužícího kolem země, nebo zažít pocit astronauta ve volném prostoru v okolí vesmírné stanice. FOTOGALERIE

Na závěr si žáci mohli prohlédnout interaktivní expozici týkající se fyzikálních zákonů a experimentálně si je zábavnou formou ověřit.

 Mgr.Hana Rosenzweigová

Zobrazení: 289