EXKURSE BARTOŠOVICE 2016

Zveřejněno: úterý 19. duben 2016 11:16

Dne 18. 4. 2016 navštívila šestá třída naší školy v doprovodu paní učitelky Hany Rosenzweigové a pana učitele Davida Rejchy stanici pro záchranu ohrožených živočichů, která se nachází v areálu Domu přírody Poodří v Bartošovicích na Moravě.

Tam si mohli žáci zopakovat své znalosti z přírodopisu a doplnit si je o další zajímavé informace. Dozvěděli se, na jakém principu pracuje záchranná stanice pro živočichy, co je jejím hlavním úkolem a jak také mohou oni sami pomoci volně žijícím živočichům v nouzi.

Tváří v tvář se z bezprostřední blízkosti setkali s živočichy, kteří jsou ve stanici umístěni pro léčbu po různých úrazech, nebo také jako náhradní rodiče pro osiřelá mláďata či s těmi, kterým už zdravotní stav nedovoluje pobyt ve volné přírodě.

Na zpáteční cestě se seznámili s lužní krajinou Poodří a její typické rostlinné a živočišné druhové skladby. Měli si také možnost vyzkoušet dovednosti nezbytné pro přežití v přírodě: hledání vhodného úkrytu, rozdělání ohně a jeho bezpečné použití, systém turistického značení. Počasí, ačkoliv to tak ráno nevypadalo, nám nakonec přálo a dočkali jsme se i sluníčka.

FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE

Zobrazeno: 923