Dopravní výchova

Zveřejněno: čtvrtek 29. září 2016

V pondělí 19. 9. 2016 naše výuka se neuskutečnila klasicky na naší škole. Vyučování mělo být zaměřeno na dopravní výuku. Jejím cílem je naučit se bezpečně chovat v silničním provozu. Ta tradičně probíhá na ZŠ Alberta Kučery – v Ostravě Hrabůvce. V ten den nám nepřálo moc počasí. Lehké mrholení zapříčinilo, že výuka se nemohla uskutečnit na dopravním hřišti, ale ve třídě. Po zopakování teorie (znalost dopravních značek, řešení křižovatek, chování na vozovce) nás čekal test na ověření našich vědomostí.

Ty nebyly moc rozsáhlé, přesvědčivé, přesto se aspoň třem dětem – Bětce Dohnalové, Danku Kalandrovi a Julii Kotalové podařilo získat průkaz cyklisty. My ostatní se musíme více snažit, aby naše třída se mohla pyšnit více držiteli cyklistického průkazu. Další šanci budeme mít na následující výuce, která by měla proběhnout na jaře.

FOTOGALERIE

Zobrazení: 964