Navštívili jsme Českou televizi

Zveřejněno: pátek 13. leden 2017

Dne 12. ledna 2017 se vypravila třída V. A na exkurzi do České televize. Prohlídku studia pro nás připravila paní Dohnalová, redaktorka České televize.

Srdečné uvítání a úžasná prohlídka studií ostravské divize České televize nám nabídla exkluzivní podívanou na části, které zůstávají divákům televize jaksi za obrazem utajeny. Studio číslo 1 nám odhalilo celé zákulisí výroby televizních zpráv, usměvavá průvodkyně nám odhalila tajemství GREEN SCREEN – zeleného pozadí, čtecího zařízení i kouzelného pláště pro zmizení z obrazovky. Prohlédli jsme si taky studio číslo 2, kde byly instalovány rekvizity k pořadu Sama doma. Úspěch prohlídky byl korunován návštěvou kabiny režie, zvukových a grafických kouzelníků. Takové kupy optických kabelů se jen tak nevidí. Své umění nám z části poodhalil největší kouzelník studia ČT – střihač, který dokáže vykouzlit ze změti filmových záběrů úžasné filmové pásmo, které člověka přímo omráčí.

Děkujeme všem zaměstnancům České televize za vstřícnost a ochotu, se kterou nám poodhalili zákulisí míst, ve kterých vznikají zajímavé pořady. FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE.

Zobrazení: 2255