Přírodopisná exkurze do Bartošovic

Zveřejněno: úterý 18. duben 2017

Díky paní učitelce Mgr. Hany Rosenzweigové mohla šestá třída absolvovat dne 12. 4. 2017 poznávací přírodopisnou exkurzi do Bartošovic na Moravě. Součástí této třídní akce byla návštěva místního zámku, který tvoří jednu z dominant obce. Jsou zde k vidění prvky interiérové výbavy z 19. století. Z upravených interiérů si největší pozornost zaslouží piano nobile, opatřené nevšední interiérovou výbavou-dřevěné schodiště, vestavený nábytek (jídelna), kazetové stropy, dřevěný nábytek a okenice, novorenesanční mobiliář.

V druhé části si účastníci exkurze mohli prohlédnout Záchrannou stanici Bartošovice. Zde žáci načerpali užitečné informace o ohrožených a chráněných druzích fauny v ČR.

Poslední fází exkurze byla vlastivědná vycházka z Bartošovic do Studénky, kde celá výprava nastoupila do vlakové soupravy a šťastně dorazila zpátky do Ostravy.

FOTOGRAFIE ZDE

Zobrazení: 864