HURÁ, ŠKOLA V PŘÍRODĚ VOLÁ!

Zveřejněno: pátek 28. duben 2017

Žáci 3. ročníku naší školy spolu s učiteli - p. uč. M. Krištoforyovou, p. uč. Z. Mikeskovou, ale také s p. vychovatelkou T. Kubíkovou a P. Mlýnkovou a ped. asistentem p. R. Schoffrem) strávili krásných 14 dnů ve škole v přírodě na Horní Bečvě. Celý pobyt jsme „cestovali“ na téma: Od minulosti (pravěku) do budoucnosti!

Každé ráno jsme se protáhli na ranní rozcvičce, která nám vždy vytvořila úsměv na rtech. V prvním týdnu nám počasí opravdu přálo a mnoho aktivit i učení probíhalo na čerstvém vzduchu venku (sportovní hry v okolí střediska, výšlap po sjezdovce – ještě ve sněhu, stavění domečků pro lesní skřítky, procházky po vrstevnicích, soutěž v pravěké obratnosti, lukostřelba, pěší túra na přehradu, světlušky v lese aneb stezka odvahy, orientační běh, opékání párků v zasněženém parku a mnoho dalších aktivit). Na přelomu druhého týdne se nám počasí začalo kazit, však dobrá nálada nikoho neopustila! Celodenní výlet do Rožnova pod Radhoštěm provázelo opravdu aprílové počasí. Zažili jsme všechna 4 roční období v jeden jediný den.

 

Při pobytu v přírodě nás také provázelo mnoho živočichů: žabí vajíčka – později pulci, žáby, kachny, sýkorky, veverky, srnky, hlemýždi, ale také osel, husy, ovce a koně.

Děti soutěžily po celou dobu pobytu a byly ohodnoceny nejen diplomy, malou sladkostí, ale také pravěkými dárky.

O naši zdravou stravu se staraly opravdu výborné paní kuchařky a také celý pobyt ve středisku EVRAZ byl jedním velkým dobrodružstvím pro všechny!

Zase někdy příště na stejném místě!!!

Poděkování všem rodičům (Melicharovým, Svobodovým, Lazarovým, Gezovým, Műllerovým), kteří se aktivně podíleli na organizaci školy v přírodě (zejména zakoupením mnoha upomínkových předmětů, sladkostí a dárků pro děti). Ještě jednou velmi děkujeme. FOTOGALERIE ZDE

Text: Z. Mikesková

Zobrazení: 920