Landek - školní výlet V. A

Zveřejněno: úterý 30. kvě 2017

Na středu 24. 5. se většina z nás těšila. Vyrážíme na třídní výlet. Využili jsme MHD a tramvají, potom autobusem namířili na Landek, kde nás čekala návštěva Hornického muzea. Nejdříve na programu byla prohlídka báňské záchranářské expozice a pak se dostali i do podzemí, aby nám pan průvodce pohovořil o práci v dole. Největším zážitkem v podzemí se stala pro nás dýmnice, kde jsme si vyzkoušeli, jak museli horníci být obratní, aby mohli dobývat uhlí ve stísněných podmínkách. Po vyfárání nás čekala maminka jedné naší žákyně Bětky Dohnalové, aby se štábem ČT natočila krátkou reportáž k interaktivní soutěži k 750. výročí města Ostravy. Soutěž je zaměřená na zajímavá místa našeho města. Probíhá od května do června. Může se jí zúčastnit každý, kdo se zaregistruje na webových stránkách. Jedna část soutěže je věnována i Landeku, takže jsme měli takové zpestření výletu. Krátký shot byl odvysílán na programu ČT 1 už v pátek 26. 5. v podvečerních hodinách. Další atrakcí se pro některé stal vláček s krátkou projížďkou po areálu, prohlídka vystavených důlních strojů, vyzkoušeli jsme si i venkovní sportoviště na posilování těla a krátkou obousměrnou lanovou dráhu. Zkrátka výlet se nám líbil, vydařil se. Počasí bylo sice pošmourné, naštěstí nepršelo a odpoledne se na nás usmálo i sluníčko.

Jaká nálada nás provázela na výletě, svědčí zde fota

Odkaz na televizní vysílání

Playlist: Hra VIOVA připomíná 750 let města

 

Zobrazení: 902