Celodenní poznávací exkurze – školní výlet VI. třídy

Zveřejněno: čtvrtek 1. červen 2017

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Dne 29. 5. 2017 se uskutečnil školní výlet a zároveň poznávací exkurze do areálu přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Tento výlet se mohl uskutečnit zásluhou Mgr. Hany Rosenzweigové, která zajistila pro žáky grant města Ostravy na autobusovou dopravu. Společně s žáky šesté třídy tuto exkurzi absolvovala také osmá třída.

Vodní elektrárna leží v pohoří Hrubý Jeseník v obci Loučná nad Desnou v okrese Šumperk, uvnitř CHKO Jeseníky. Patří k nejvýkonnějším vodním elektrárnám na území ČR. Horní nádrž se nachází na vrcholu hory Dlouhé stráně v nadmořské výšce 1350 m, dolní nádrž leží na říčce Divoká Desná v nadmořské výšce 824,7 m. Horní nádrž je izolována 18cm vrstvou přírodního asfaltu, který byl dovezen z Albánie a vydrží rozsah teplot od −30 do +60 °C. FOTOGALERIE

Zobrazení: 894