Aktuality

Základní škola

Dějepisná exkurze Archeopark Chotěbuz - Podobora

V úterý 18. 6. 2024 se uskutečnila dějepisné exkurze, které se zúčastnili žáci sedmé třídy a vybraní žáci šestých tříd. Pro žáky byl vybrán program Bránou do minulosti, který mapuje život raně středověkých Slovanů v lokalitě u Českého Těšína. Žáci se seznámili s životem Slovanů na tomto hradišti. Mimo jiné si měli možnost vyzkoušet mletí obilí na rotačním kamenném mlýnku, napsat své jméno pomocí hlaholice nebo si obléci lněnou tuniku, typický oděv místního obyvatelstva v raném středověku. V místě určeném jako střelnice si potom žáci vyzkoušeli dovednost střelby z luku na slaměnou terčovnici. Ve vnitřní expozici muzea si mohli prohlédnout zbraně, oděvy a předměty každodenní potřeby Slovanů.

Pohár rozhlasu

V pátek 26.4. jsme se společně s žáky 2. stupně vydali do Ostravy-Poruby na Pohár rozhlasu. Žáci závodili v těchto atletických disciplínách - 60m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem/vrh koulí a vytrvalostní běh. Mezi mnoha atlety se ani naši žáci neztratili. Musíme zmínit 1. místo Adély Kalandrové a 2. místo Káji Korchové v běhu na 800m, 2. místo Adama Bergmanna ve skoku vysokém, 1. místo Elišky Hajném ve skoku vysokém, 1. místo Adély Kalandrové ve skoku dalekém, 2. místo Anežky Staňkové a 3. místo Nely Kožušníkové v hodu kriketovým míčkem. V celkovém hodnocení družstvech se naši mladší a starší chlapci umístili na 3. místě a starší děvčata na místě druhém. Všem žákům děkujeme za krásné sportovní výkony. Jen tak dále :-)

Akce pro MŠ Šponarova

Hledání souvislostí, rozvoj slovní zásoby a ověřování znalostí týkající se tematiky lesa, rostlin a počasí. To vše si žáci MŠ Šponarova vyzkoušeli na vlastní kůži. Žáci se tak stali centrem dění, díky knize Co si brouká louka. Čekaly na ně rozličné disciplíny: od hmatových aktivit, přes poslech četby a spolupráci ve skupinách až po popis a rytmizaci počasí. Žákům se velmi dařilo, jako můžete vidět na fotografiích.

Co víme (nejen) o Jihu

Ve středu 29. 5. 2024 se na ZŠ Formana v Ostravě konala vědomostní soutěž „Co víme (nejen) o Jihu“. Tým pěti žáků z naší školy se utkal s žáky z dalších škol Ostravy-Jihu. Soutěž probíhala formou zábavných kvízových kol, která prověřila znalosti účastníků v oblasti historie, přírodopisu, všeobecného přehledu, sportu a dalších témat týkajících se ostravského Jihu. Žáci byli rozděleni do náhodných skupin, ve kterých společně soutěžili. Naše žákyně V. Žárská společně se svým týmem získala 1. místo. Gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme!

Žáci 8. B na inspirativní exkurzi v SŠ technické a dopravní

Ve čtvrtek 30. 5. 2024 se žáci VIII. B zúčastnili exkurze na Střední školu technickou a dopravní v Ostravě-Vítkovicích. Žáci byli seznámeni s nabídkou učebních a maturitních oborů, které tato střední škola nabízí, zároveň měli příležitost nahlédnout do odborných učeben, kde studenti absolvují praxi. Akce byla zakončena prohlídkou osobního automobilu Škoda Enyaq, který střední škola vlastní.

Účast našich žáků na Ostrava Beach Pro 2024

Ve středu 5. 6. 2024 se vybraní žáci 2. stupně naší školy zúčastnili sportovní události s názvem Ostrava Beach Pro 2024. Jedná se o jeden z turnajů série VOLLEYBALL WORLD BEACH PRO TOUR a konal se již po šesté v Dolní oblasti Vítkovice.

Den šílených účesů

Dne 21. 5. 2024 na naší škole proběhla akce s názvem „Den šílených účesů.“ Úkolem bylo vytvořit neobvyklý a nejbláznivější účes. Děti, které se do akce zapojily, vymýšlely zcela originální účesy, které nebude mít nikdo jiný. Využívaly k tomu různé barvy, pomůcky a další rekvizity. Byla to skvělá příležitost, jak se odreagovat od běžného vyučování a užít si i trochu zábavy.

Ohlédnutí za kvalifikací na School Games

V pondělí 13. května 2024 se naše škola zúčastnila akce s názvem School Games Ostrava-Jih. Akci organizoval městský obvod Ostrava-Jih a jejím patronem byl místostarosta městského obvodu Ostrava-Jih pan Mgr. Radim Ivan.

Školní družina

Švihadlový král

Dne 23.5.2024 se ve školní družině konala soutěž o švihadlového krále. Z každého oddělení se děti utkaly v tom, kdo udělá nejvíce přeskoků přes švihadlo. Jednoznačnou favoritkou byla Nela Č. z prvního oddělení, která na první pokus skočila 234 přeskoků a stala se vítězkou prvního oddělení.

Šachový turnaj 2024 - II. stupeň

V průběhu března až května probíhal na II. stupni šachový turnaj, do kterého se přihlásilo šest hráčů. Hracím dnem byla středa a kluci hráli systémem každý s každým.