Spolupráce prvňáčků a deváťáků

Mezi našimi prvňáčky a deváťáky se vytvořil krásný vztah spolupráce. Deváťáci přichází za našimi malými žáčky, naposledy jim přinesli ručně vyrobené záložky. Děkujeme moc za spolupráci!

Farmářský den

Děkujeme všem účastníkům farmářského dne za splnění všech úkolů a napečení vynikajících moučníků.

Digitální gramotnost ve 3. ročníku

Evropský den jazyků - projekt Leporelo

Letošní ročník byl zaměřen na projekt Leporelo. I naše škola se účastnila. Nyní přinášíme postřehy z 5.B :-)

Pečení jablečného závinu ve 3.A

Alex v 5.B

V hodině s rodilým mluvčím se snažíme porozumět a mluvit anglicky.

Pepíno prcek včelařem, aneb jak to chodí u včeliček

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 k nám zavítal Pepíno prcek se svým programem o včelách. Dozvěděli jsme se poznatky o životě včel a práci včelaře hravou formou soutěží, tanečků a povídání. Na konci děti dostaly odměnu formou balónků vytvarovaných na zvířátko nebo věc. Financováno z projektu SMO " Nejmenší mají talent".

Beseda Renarkonu

Dne 26. 9. 2022 v 8. a 9. ročníku proběhla preventivní beseda RENARKON s názvem prevence kriminality. Během 90 minut se žáci dozvěděli zajímavé informace o drogách a závislostech na mobilních telefonech. Beseda se nám líbila a byla velmi poučná a přínosná.

Adaptace ve třídě Sluníčko

V měsíci září ve třídě Sluníčko probíhá adaptační režim nově příchozích dětí. S dětmi si povídáme o tom, jak to chodí celý den ve školce. Společně vytváříme pravidla třídy - srdíčkové, pusinkové, ručičkové, nožičkové, ouškové a snažíme se je dodržovat, aby se nikomu nic nestalo a všem se ve školce líbilo.

Soutěž mladých zahrádkářů

Dne 23.9.2022 se do ostravského Národního zemědělského muzea u příležitosti výstavy “Život na zahradě” sjelo více než 60 mladých zahrádkářů z celé republiky a Slovenska aby se zde utkali v pěstitelských a aranžovacích dovednostech. Svá želízka v ohni měla na této náročné soutěži i naše škola. Čtyři děvčata z 6. až 8. ročníku se nebála utkat s nejlepšími zahrádkáři. V soutěži musely prokázat jak teoretické znalosti z pěstitelství, tak předvést své umění v aranžování květin a přímém poznávání rostlin z volné přírody i rostlin pěstovaných pro okrasu a užitek. Po součtu bodů ve všech disciplínách se umístily uprostřed soutěžního pole, což je vzhledem k jejich premiéře velice dobrý výsledek. Držíme jim palce do jarního kola soutěže, na které se už nyní intenzivně připravují.

Jídlo na přání v naší školní jídelně

V pondělí 26.09.2022 jsme uvařili jídlo na přání, které si vybrali žáci z 1.A. Zvolili si oblíbené špagety s masovou směsí a dětem moc chutnalo. Těšíme se na další zvolené jídlo na přání, které moc rády žákům uvaříme. Budou to žáci z 1.B.

Jablkový týden

Letošní rok byl velice úrodný, rostly nejen houby v lese, ale také jablíčka a proto jsme s dětmi nelenili a nasušili jsme jablka a poté je zabalili do balíčku a zavázali mašličkou. Děti dostanou balíček plný křížal jako dárek na Farmářském dni. Financováno z projektu SMO "Farmářem ve školce".