Atletika a umění v školní družině

Dne 2.5.2024 se ve školní družině konalo atletické odpoledne, do kterého se zapojily některé děti ze všech oddělení. Soutěžilo se v několika disciplínách, některé výkony byly opravdu pěkné např. výkon Elišky P. ze 4. ročníku, která skokem z místa překonala všechny celkovým výsledkem 6,2 metrů.

Přerušení provozu ŠD v období hlavních prázdnin

Vážení zákonní zástupci, dovoluji si Vás informovat, že v období hlavních prázdnin, tj. od 29.6.2024 do 1.9.2024 bude školní družina uzavřena. Toto přerušení činnosti ŠD schválila Rada městského obvodu Ostrava-Jih dne 9.5.2024 č.usn. 2467/RMOb-JIH/2226/46.

Atletický trojboj

Vzácným spojením síly, rychlosti a vytrvalosti, atletický trojboj je jedním z nejzajímavějších sportovních událostí, které dokáží propojit individuální schopnosti s týmovou soutěživostí, a právě této soutěže jsme se ve čtvrtek 02. 05. 2024 ve složení Václav Götz, Elen Königová, Kateřina Bartáková a Eduard Beneš zúčastnili.

Erasmus ve Splitu

Naše škola se účastnila programu Erasmus+, který podporuje mezinárodní výměnu a spolupráci v oblasti vzdělávání a odborné přípravy. Díky této iniciativě měly dvě naše paní učitelky možnost zúčastnit se čtyřdenního Erasmu zaměřeného na job shadowing ve Splitu, malebném přístavním městě v Chorvatsku.

Den Země v Bělském lese

Dne 25.4. se v Bělském lese konala oslava Dne Země, která nabídla dětem zábavu i vzdělání. Aktivity zahrnovaly přehlídku ptáků, tvorbu ekologických předmětů a procházku vodní stezkou. Tato událost sloužila jako inspirace pro ochranu životního prostředí a podporu přírodního uvědomění.

Pozvánka na Slavnosti JIHU

Den Země ve 3.A

V pátek 19.4. jsme společně s žáky oslavovali naši Zemi. Povídali jsme si o tom, jak můžeme naší planetě pomoci a co ji naopak škodí. Žáci vytvářeli referát, luštili venkovní kvíz, sadili a nakonec jsme společně uklidili v okolí školy. Podívejte se do galerie, jak se nám dařilo.

Den Země 2024 v 5.ročníku

Dne Země je jedinečnou příležitostí k přemýšlení o našem vztahu k životnímu prostředí a úctě k všem formám života na naší planetě. V 5. třídě naší školy jsme se letos zaměřili na problematiku vyhynulých zvířat a vlivu člověka na životní prostředí.

Den Země v 8.A

V pátek 19. 4. 2024 jsme ve třídě v rámci projektového dne oslavili Den Země. Celý den se nesl v duchu ochrany životního prostředí a zodpovědného chování k naší planetě. Naučili jsme se, jak správně třídit různé druhy odpadů, společně jsme k tomuto tématu vyrobili i plakát, který jsme vyvěsili ve třídě.

Procházka lesní školkou v Bělském lese s dětmi ze 3.B

Dne 16.4. jsme byli s dětmi na výletě v Bělském lese, kde jsme navštívili lesní školku, abychom prozkoumali krásy a tajemství přírody. Tato zkušenost se ukázala jako nezapomenutelná, plná poznání a dobrodružství.

Březiňáček 1/2024

Krásné ráno všem, v příloze naleznete další číslo čtvrtletníku Březiňáček. Tentokrát s aktivitami za leden až březen. Bylo jich mnoho a vše se nám vešlo do 41 stran. Příjemné čtení!

Den Země v Komenského sadech očima šesťáků

V pátek 19. dubna se žáci 6. ročníku vydali na tradiční akci Den Země, která se konala v Komenského sadech. Počasí nám přálo, nepršelo, a tak jsme si celodenní program plný aktivit užili naplno.