eTwinning na Březince

I v 2. pololetí tohoto školního roku žáci 6. A a 6. B úspěšně pokračovali v projektu eTwinning s názvem Let´s share our hobbies. Naši šikovní žáci vytvořili interaktivní kvíz na platformě Kahoot pro své kamarády z Polska a Německa. Po vytvoření kvízu si s nadšením zahráli také jejich kvíz Kahoot, což nejen prohloubilo jejich znalosti, ale také posílilo mezinárodní přátelství a spolupráci.

Finálový turnaj v miniházené

Ve středu 26. 6. 2024 jsme se konečně dočkali. Finálový turnaj v miniházené pro žáky 3. a 4. tříd byl tady. Nastala chvíle, kdy jsme mohli ukázat, co v nás je a samozřejmě vše, co jsme se během předešlých herních kol naučili. Jako obvykle jsme sestavili dva týmy „Březinova A“ a „Březinova B“.

Hasiči v MŠ

Ve středu 19. 6. 2024 p. učitelka Iva pozvala do naší školky hasiče. Děti se velice těšily a netrpělivě na zahradě vyhlížely jejich příjezd.

Předprázdninový výlet 1.A

Prvňáčci z 1.A vyrazili na školní výlet do zoologické zahrady, kde je čekalo mnoho nezapomenutelných zážitků. Děti byly nadšené z pozorování lvů, slonů, žiraf a dalších zvířat. Největším zážitkem bylo krmení koz. Tento výlet byl nejen zábavný, ale také poučný a plný nových poznatků o zvířatech a přírodě.

Prázdninový pozdrav od našich holek z jídelny!

Krásné prázdniny!

Březiňáček 2/2024

Vážení a milí přátelé, v příloze naleznete další číslo časopisu Březiňáček. Chtěl bych tímto poděkovat redakci i těm, kteří přispěli svými články nebo fotografiemi. Přeji všem krásné léto! J.Veřmiřovský, ředitel školy

Pracovní sešity do anglického jazyka 2. - 9.ročník pro rok 2024/2025

Škola v přírodě 2. - 3. ročníků

V termínu 3. - 7.6. jsme se s žáky 2. a 3. tříd vydali do školy v přírodě na Kozubovou. V dopoledních programech jsem se zaměřili na výuku českého jazyka, matematiky a prvouku. Odpoledne jsme trávili zábavnými hrami a dalšími aktivitami, které podporovaly týmový duch. Po celý týden jsme se věnovali tématu Cesta kolem světa, kdy úkolem jednotlivých družstev bylo poskládat mapu světa pomocí jednotlivých dílků. Moc se nám všem líbilo a odvezli jsme si plno nezapomenutelných zážitků.

Společný výlet 1. a 9. ročníku

Ve čtvrtek 20.6. zakončili celoroční spolupráci prvňáčci a deváťáci společným výletem. Vlakem vyrazili z Vítkovic do Paskova, následoval pěší přesun podél řeky Ostravice a na závěr bylo vybráno cílové místo, kde si všichni kamarádi opekli párek nebo klobásku. Všichni společně se podíleli na přípravě tábořiště, ohraničení ohniště a sběru dřeva. Kdo se nudil, tak si zasportoval na připravené překážkové dráze a pak si už jen vychutnal opečenou dobrůtku. Naše celoroční spolupráce se všem líbila a byla tímto společným výletem slavnostně zakončena.

Upozornění ohledně stravování pro žáky ZŠ

Čtení dětem na 1. stupni

Tento týden se u nás uskutečnilo čtení dětem na 1. stupni. Žáci 2. stupně navštívili děti 1. – 3. tříd a četli jim pohádky. Starší žáci mladší spolužáky také aktivně zapojili, ptali se jich na otázky, tvořili ilustrace k přečtenému textu, někteří se podívali také na animovanou pohádku. Akce se oběma stranám moc líbila.