Návštěva Planetária - 5.A a 5.B

V úterý 18. dubna jsme se vypravili s žáky 5. tříd do planetária v Ostravě. Po krátké pěší túře lesem jsme dorazili na místo exkurze. Tam jsme si vyslechli přednášku o planetách a souhvězdích, která byla doplněna videoprojekcí. Naši žáci během výkladu pěkně reagovali a paní průvodkyni překvapili svými znalostmi. Poté jsme zhlédli animovaný film o fyzikálních zákonech. Exkurzi jsme zakončili prohlídkou expozice o vesmíru. Program se nám moc líbil!

Uzavření hřiště do 5.5.2023

Vážení příznivci našeho hřiště, omlouváme se, ale vzhledem k absenci dohledu na hřišti musíme posunout otevření až na 5.5.2023. Pokud byste měli zájemce o správcovství hřiště, kontaktujte prosím Ing. Janu Svobodovou, ekonomku školy (jana.svobodova@zs-brezinova.cz).

Školní jídelna - vaříme s radostí

Přinášíme opět něco málo z naší školní kuchyně, možná i pro inspiraci někomu, třeba co uvařit k obědu. Do konce školního roku nás čekají ještě dva obědy na přání. Žáci se mohou těšit na hamburger s hranolkami a hovězí svíčkovou s knedlíkem.

Exkurze na úřad městského obvodu

Ve středu 26. 4. 2023 se uskutečnila pro žáky IX. třídy exkurze na Úřad městského obvodu Ostrava-Jih. Žáci se seznámili s historii budovy Úřadu, získali informace o znaku městského obvodu Ostrava-Jih, navštívili také některé vybrané místnosti např. obřadní síň. Doplnili si také informace o státní správě a samosprávě.

Uzavření hřiště 1.5. - 2.5.2023

Ve dnech 1.5. - 2.5.2023 bude z technických důvodů uzavřeno školní hřiště. Děkujeme za pochopení.

Den Země - 3.A

Ve dnech 20.-21.4. jsme si ve vyučování připomněli Den Země. Třídili jsme odpad podle barev kontejnerů, ve skupinkách přemýšleli, co naší planetě škodí a naopak, co ji dělá šťastnou.

Pozastavení trvalého příkazu na stravné

Prosím všechny rodiče (zákonné zástupce) žáků, stravujících se ve školní jídelně o přerušení trvalého příkazu v měsíci květnu do srpna 2023.

Zápis do mateřské školy

Vážení a milí rodiče dětí předškolního věku, zápis dětí do mateřských škol ve městě Ostrava probíhá registrací Žádosti o přijetí dítěte do MŠ prostřednictvím Portálu předškolního vzdělávání a následným podáním této žádosti v mateřské škole ve stanoveném termínu.

Nově jsme zapojení do projektu Celé Česko čte dětem

Třída 3.A v Dolní oblasti Vítkovic

Žáci 3.A navštívili Svět techniky v Dolních Vítkovicích a zúčastnili se vzdělávacího programu Kouzlo zrcadlení“.

Den Země na Březince

Dne 20. 4. 2023 se na naší škole uskutečnilo ekologicky zaměřené dopoledne k oslavě Dne Země 2023. Tímto dnem si připomínáme důležitost naší planety pro život a ochranu životního prostředí. Tento den se slaví bezmála 50 let a my si společně ukázali a připomenuli aktivity, kterými i my můžeme naši planetu chránit.

Štafetový pohár

Ve středu 19.4. se žáci 1.stupně zúčastnili okresního kola Štafetového poháru pod záštitou Českého atletického svazu. Naši školu reprezentovalo 16 žáků, kteří běželi štafety 8x100m a 8x200m. I přes nepříznivé počasí si děti závody užily a v celkovém hodnocení skončil tým na krásném 4. místě. Všem závodníkům děkujeme za výbornou sportovní reprezentaci školy.