Informace k ukončení školního roku - školní jídelna

Školní výlet - 3.A

31.5.202 jsme se zúčastnili školního výletu do Loděnice v Děhylově. Šli jsme pěšky z Ostravy- Martinova až do Loděnice - cca 6km. Cesta byla příjemná, počasí ideální. Poznávali jsme rostlinky, co rostly kolem stezky, přičemž jsme si pomáhali aplikací PlantNet. Bylo to velice zajímavé. Nasbírali jsme i dříví na oheň.

Vídeň

Ve středu 14. 6. 2023 jsme se vydali na poznávací exkurzi do Vídně. Museli jsme si sice přivstat, sraz u školy byl už ve 4:30, ale stálo to zato.

Poslední lekce plavání

Děti si poslední lekci plavání užívaly hlavně hrátkami ve vodě. Zjistily během deseti lekcí, že voda " nekouše" a že se udrží na hladině. Naučily se také základy plavání prsou , lehnout si na záda a udělat tzv. hvězdičku. Dokonce se děti už nebojí skákat do vody a za odměnu dostaly "Mokré vysvědčení".

Den dětí ve školní družině

Den dětí jsme oslavili společně soutěžemi a diskotékou.

Čtení školáků v MŠ

V měsíci květnu a červnu proběhlo u nás ve školce čtení školáků ze ZŠ před spaním. Děti ze školy tím odbourávají trému před čtením na veřejnosti, mění hlasy, vžívají se do rolí, snaží se malé děti zaujmout. Školkové děti se zase těší na starší kamarády ze školy a napjatě naslouchají.

Obvodní parlament Ostrava-Jih

Dne 8. 6. 2023 se vybraní žáci, předsedové školního parlamentu, zúčastnili úvodního setkání obvodního parlamentu pro Ostravu-Jih. Jednalo se o setkání, kde byla nastíněná spolupráce mezi školami na úrovní školních parlamentů. Žáci si na této akci mohli vyzkoušet skupinovou práci, brainstorming nad zadaným tématem, konstruktivní a kritické myšlení.

Informace ke stravování pro školní rok 2023/2024

V přílohách najdete aktuální informace ke stravování včetně přihlášky ke stravování na rok 2023/2024.

Malý zahrádkář

V rámci projektu SMO "I nejmenší mají talent II." jsme se s dětmi zapojili do pěstování afrických kopřiv ze semínek, pěstování bylinek ( kopr, petržel, pažitka , řeřicha...) a drobné zeleniny (ředkvičky, mrkev), které jsme pozorovali po celou dobu růstu a pečlivě jsme se o ně starali ( sázení, zalévání, sklízení a ochutnávání). Zároveň se děti naučily používat a pojmenovat zahradnické nářadí a náčiní.

Zahradníci ze školní družiny

Komu se nelení, tomu se zelení. V ŠD jsme zasadili bylinky a zeleninu na záhonku. Děti péče o rostlinky moc baví.

Vystoupení dětí na akci Elegant spolku - Čaj o páté

Letos se opět naše MŠ zúčastnila akce Elegant spolku. Děti společně s učitelkami si připravily krátké vystoupení složené z básní, písní a tanečku "Ouky kouky", které předvedly před rodiči a sklidily za to obrovský potlesk. Dětem se vystoupení povedlo a za odměnu dostaly perníkové srdce.

Soutěž Kreslení křídou na chodník na téma Léto

Kreslení křídou na chodník mají dětí rády a obrázky se všem moc povedly.