Cyklovýlet

Několikrát odložený cyklovýlet kvůli počasí se skutečně vydařil. Od rána svítilo sluníčko, takže se už všichni těšili na odpoledne, kdy nasedneme na kola a vyrazíme do centra k Slezskoostravskému hradu. Naplánovaná trasa byla trochu náročnější-rovinky střídalo stoupání, ale pak jsme si zase užili krásný sjezd až třeba k Loděnici, kde nás čekalo občerstvení. Pak následovala zpáteční cesta, kterou jsme si s odpoledním sluncem v zádech užívali až ke škole. Už teď se těšíme na další cyklovýlet.

Dubnová akce prvňáčků a deváťáků

V posledních dubnových dnech si žáci 9. ročníku vyzkoušeli, jaké to je být „učitelem – asistentem pedagoga“. Ve tříčlenných skupinkách chodili k prvňáčkům a pomáhali jim se zvládnutím učiva matematiky a českého jazyka. Naši prvňáčci a jejich paní učitelky byli za tuto pomoc velmi rádi, deváťáci si alespoň částečně vyzkoušeli, co toto povolání obnáší. Obě strany si tuto akci velmi pochvalovaly.

Výsledky zápisu do MŠ pro školní rok 2024/2025

Atletika a umění v školní družině

Dne 2.5.2024 se ve školní družině konalo atletické odpoledne, do kterého se zapojily některé děti ze všech oddělení. Soutěžilo se v několika disciplínách, některé výkony byly opravdu pěkné např. výkon Elišky P. ze 4. ročníku, která skokem z místa překonala všechny celkovým výsledkem 6,2 metrů.

Přerušení provozu ŠD v období hlavních prázdnin

Vážení zákonní zástupci, dovoluji si Vás informovat, že v období hlavních prázdnin, tj. od 29.6.2024 do 1.9.2024 bude školní družina uzavřena. Toto přerušení činnosti ŠD schválila Rada městského obvodu Ostrava-Jih dne 9.5.2024 č.usn. 2467/RMOb-JIH/2226/46.

Atletický trojboj

Vzácným spojením síly, rychlosti a vytrvalosti, atletický trojboj je jedním z nejzajímavějších sportovních událostí, které dokáží propojit individuální schopnosti s týmovou soutěživostí, a právě této soutěže jsme se ve čtvrtek 02. 05. 2024 ve složení Václav Götz, Elen Königová, Kateřina Bartáková a Eduard Beneš zúčastnili.

Erasmus ve Splitu

Naše škola se účastnila programu Erasmus+, který podporuje mezinárodní výměnu a spolupráci v oblasti vzdělávání a odborné přípravy. Díky této iniciativě měly dvě naše paní učitelky možnost zúčastnit se čtyřdenního Erasmu zaměřeného na job shadowing ve Splitu, malebném přístavním městě v Chorvatsku.

Den Země v Bělském lese

Dne 25.4. se v Bělském lese konala oslava Dne Země, která nabídla dětem zábavu i vzdělání. Aktivity zahrnovaly přehlídku ptáků, tvorbu ekologických předmětů a procházku vodní stezkou. Tato událost sloužila jako inspirace pro ochranu životního prostředí a podporu přírodního uvědomění.

Pozvánka na Slavnosti JIHU

Den Země ve 3.A

V pátek 19.4. jsme společně s žáky oslavovali naši Zemi. Povídali jsme si o tom, jak můžeme naší planetě pomoci a co ji naopak škodí. Žáci vytvářeli referát, luštili venkovní kvíz, sadili a nakonec jsme společně uklidili v okolí školy. Podívejte se do galerie, jak se nám dařilo.

Den Země 2024 v 5.ročníku

Dne Země je jedinečnou příležitostí k přemýšlení o našem vztahu k životnímu prostředí a úctě k všem formám života na naší planetě. V 5. třídě naší školy jsme se letos zaměřili na problematiku vyhynulých zvířat a vlivu člověka na životní prostředí.

Den Země v 8.A

V pátek 19. 4. 2024 jsme ve třídě v rámci projektového dne oslavili Den Země. Celý den se nesl v duchu ochrany životního prostředí a zodpovědného chování k naší planetě. Naučili jsme se, jak správně třídit různé druhy odpadů, společně jsme k tomuto tématu vyrobili i plakát, který jsme vyvěsili ve třídě.