3.A na Rainbow Festu!

V sobotu 25.5. jsme se společně s žáky 3.A zúčastnili akce Rainbow Fest, na kterou jsme vyhráli lístky v soutěži zdobení tříd. Absolvovali jsme společně běh na 1km, který byl doprovázen házecími zónami.

Festival miniházené 2024

Ve čtvrtek 30. 05. 2024 jsme se vydali s žáky reprezentovat naši školu na festival miniházené, který se konal v okouzlujícím prostředí Campusu Ostravské univerzity. Akce působila velkolepě. S respektem jsme přistoupili k prezenci týmů a plni očekávání nastoupili k prvním zápasům v obou dvou kategoriích, které naše škola nominovala.

Prvňáčci byli pasování na čtenáře

Dne 22.5.2024 se žáci prvního ročníku zúčastnili slavnostního „Pasování na čtenáře“ v Knihovně města Ostravy na Závodní ulici. Žáky doprovázely dvě čarodějky. Po splnění úkolů, které byly schované v knihovně, přišel čas na pasování. Naši šikovní čtenáři museli přes kouzelné brýle přečíst zašifrované věty o knížkách, složit slavnostní slib a podepsat se na čtenářskou listinu. Za odměnu dostali na památku krásný čtenářský glejt a knížku. Prvňáčkům- čtenářům se akce moc líbila.

Digitální úniková hra Ostrava: Engineers Quest v anglickém jazyce

Dne 23.5.2024 jsme se zúčastnili na ZŠ B. Dvorského v Ostravě - Bělském lese soutěže v digitální anglické únikové hře OSTRAVA: Engineer´s Quest. Za naši školu bojovali Mirek a Štěpán z 8.B, a i když nevyhráli, neuvízli, unikli a splnili všechny úkoly s dobrým časem. Prvního ročníku této soutěže se zúčastnilo 17 škol. Děkujeme klukům za vzornou reprezentaci školy.

Pyžamový den

Dne 23.4 2024 jsme uspořádali na naší škole pyžamový den. Žáci a ani učitelé nemuseli řešit ranní převlékání a užívali si pohodový den ve svém oblíbeném spacím "outfitu". Díky tomuto zpestření byla v naší škole k vidění klasická pyžamka, ale také chlupatí medvídci, strakatá kravička a heboučcí plyšáci. I když nás pyžamka lákala ke spánku, tak jsme si tento den velmi užili a zvládli se i něco naučit.

Barevný týden

V týdnu od 15. 4. – 19. 4. 2024 na naší škole probíhal Barevný týden. Celý týden probíhal tak, že žáci každý den v tomto určitém týdnu chodili v jiné barvě oblečení. Barvy vybíraly žákyně 6.A. Celý týden poctivě chodily do tříd a počítaly kusy oblečení. Na 1. místě se umístila třída 6.A, na 2. místě třída 4.A a na 3. místě 4.B. Žáků se zapojilo hodně a všichni si to užívali.

Polární pohádka aneb putování sněhové vločky

V měsíci únoru a březnu jsme společně se sněhovou vločkou putovali po Arktidě. Pomáhali jsme jí najít cestu zpět domů k mamince. Zažili jsme s ní spoustu dobrodružství, potkali celou řadu zajímavých polárních zvířat a také dva nové kamarády Kari a Yngvara.

Týden společného umění

V měsíci dubnu se u nás konal Týden společného umění. V čem tato akce spočívala? Žáci se ponořili do světa barev, radosti a jara. Hlavním cílem bylo podpořit tvořivost a spolupráci mezi dětmi zábavným a kreativním způsobem. Žáci pracovali ve skupinách i individuálně na nejrůznějších projektech, které se nesly v duchu jarního rozkvětu. Vytvářeli originální díla, kreslili veselé obrázky plné květin a motýlů.

School games

School games - první ročník sportovních her, do kterého jsme se jako škola zapojili. Žáci si mohli vyzkoušet mnoho disciplín od tradičních, až po velmi netradiční. V některých se nám dařilo lépe a postoupili jsme do finále, které bude 24.6., v některých méně, celkově jsme se ale řídili heslem: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se." Gratulujeme týmům i jednotlivcům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! (foto: Boris Spiller)

Cyklovýlet

Několikrát odložený cyklovýlet kvůli počasí se skutečně vydařil. Od rána svítilo sluníčko, takže se už všichni těšili na odpoledne, kdy nasedneme na kola a vyrazíme do centra k Slezskoostravskému hradu. Naplánovaná trasa byla trochu náročnější-rovinky střídalo stoupání, ale pak jsme si zase užili krásný sjezd až třeba k Loděnici, kde nás čekalo občerstvení. Pak následovala zpáteční cesta, kterou jsme si s odpoledním sluncem v zádech užívali až ke škole. Už teď se těšíme na další cyklovýlet.

Dubnová akce prvňáčků a deváťáků

V posledních dubnových dnech si žáci 9. ročníku vyzkoušeli, jaké to je být „učitelem – asistentem pedagoga“. Ve tříčlenných skupinkách chodili k prvňáčkům a pomáhali jim se zvládnutím učiva matematiky a českého jazyka. Naši prvňáčci a jejich paní učitelky byli za tuto pomoc velmi rádi, deváťáci si alespoň částečně vyzkoušeli, co toto povolání obnáší. Obě strany si tuto akci velmi pochvalovaly.

Výsledky zápisu do MŠ pro školní rok 2024/2025