Malování snů: Výsledky soutěže Co rád kreslím jsou tu pro inspiraci!

Dne 21. září jsme se ponořili do světa dětské fantazie a umění na výtvarné soutěži "Co rád kreslím". Z očí dětí se zrodily nádherné obrázky, kreslené podle jejich vlastního srdce - prázdniny, zvířátka, duhy, auta... Bylo to jako cesta do jejich malých světů plných barev a nápadů.

Královské dobrodružství: Hon na krále na koloběžkách

Sametové slunce nám přineslo odpoledne plné dobrodružství a vzrušení, kdy jsme se ve společenství družiny rozhodli obnovit svatováclavskou tradici. V tento den jsme všichni stanuli na startovní čáře a začali jsme "Hon na krále". Ne, neztratili jsme rozum a nezačali jsme lov na pravého krále, ale vyrazili jsme do akce plné radosti a smíchu!

Dopravní hřiště 2023/2024

I v letošním roce čeká na naše žáky výuka na dopravním hřišti. Dne 11. 9. 2023 se žáci 5. roč. zúčastnili podzimní návštěvy dopravního hřiště, kde si oprášili své teoretické a i praktické dovednosti ze světa dopravní výchovy. Součástí teorie byl také cvičný test a praxe spočívala v jízdě na kole. Počasí nám přálo, bylo teplo a podmínky byly ideální. Myslím si, že si žáci zapamatovali mnoho informací, které určitě využijí. Budeme se těšit na jarní návštěvu.

Ohlédnutí za slavnostním zahájením školního roku 2023/2024

Mezinárodní soutěž dětí v zahrádkářských dovednostech

Dne 22.9.2023 se čtyři naše žákyně sedmých a osmých tříd zúčastnily Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických dovednostech, která se konala v Muzeu zemědělských strojů v oblasti Dolních Vítkovic.

Odborná exkurze v rámci projektu Věda není nuda do Velkých Losin

Školní jídelna - oběd na 28. 09. 2023

Den 28. 09. 2023 - Státní svátek: Den české státnosti. V tento den mají žáci stravující se ve školní jídelně oběd automaticky odhlášen.

Odborná exkurze v v rámci projektu Věda není nuda do ZOO Zlín

Sportovní dopoledne pro prvňáčky

V letošním školním roce budou naši deváťáci spolupracovat s našimi prvňáčky. První společnou akcí bylo sportovní dopoledne. Deváťáci si pro nejmenší žáky připravili sportovní stanoviště - opičí dráha, překážková dráha, hod medicinbalem, slalom na koloběžce a skok do dálky. Prvňáčci si vyzkoušeli své dovednosti a byli moc šikovní. Po celou dobu svítilo sluníčko, hrála muzika a všichni si tak užili parádní akci. Další společné setkání nás čeká v říjnu.

Republikové finále Odznaku všestrannosti

Ve dnech 6.-8.9. se naše žákyně 9. třídy Adéla Kalandrová zúčastnila republikového finále Odznaku všestrannosti, do kterého se v loňském roce probojovala přes okresní a krajské kolo.

Nová výzdoba školní jídelny

Pomůcky do výtvarné výchovy v 6. - 9. ročníku