Pomohli jsme zkrášlit Náměstí Ostrava - Jih

I když to venku tak nevypadá, jaro je v plném proudu a s blížícími se svátky jara jsme se opět připojili k výzdobě veřejného prostranství v našem obvodu. Žáci 6. ročníku v rámci praktických činností vyrobili tradiční velikonoční ozdoby a zkrášlili jimi jeden z keřů zlatice na Náměstí Ostrava - Jih a přispěli tak ke sváteční atmosféře na tomto místě.

Informace o výstavbě workoutového hřiště a přání pěkných Velikonoc

Vážení a milí zákonní zástupci, žáci a kolegové, chtěl bych vás touto cestou informovat, že od úterý 11. dubna 2023 začne výstavba workoutového hřiště v těsné blízkosti hřiště.

Plavecký výcvik v MŠ

Dne 14. 3. 2023 byl zahájen plavecký kurz v bazénu Ridera sport. Na první hodině se děti seznámily s prostředím a pravidly chování v bazénu a pak hurá do vody. Dětem se v kurzu moc líbilo a už se těší na další.

Projekt první pomoci - TO DÁM

Dne 31. 3. 2023 se žáci 8. a 9. ročníku naší školy zúčastnili akce „Projekt první pomoci – TO DÁM“. Tuto akci pořádá Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Ostrava a na naší škole se uskutečnila již potřetí.

Domácí zvířata v MŠ

V měsíci březnu jsme si s dětmi povídali o domácích zvířatech. Děti se naučily znát názvy zvířat a jejich mláďat, vědí, jaký užitek pro nás mají a jak se jmenuje jejich obydlí.

Obědy ve školní jídelně - velikonoční prázdniny

Velikonoční prázdniny jsou od 06. 04. – 10. 04. 2023. V tyto dny mají žáci stravující se ve školní jídelně obědy automaticky odhlášeny.

Gratulace paní učitelce Kelarové k ocenění

Dne 29. března 2023 byla v rámci Dne učitelů obvodu Ostrava-Jih oceněna paní učitelka Kelarová. Proč jsme paní učitelku na ocenění navrhli?

Kroužek " Moudré sovy"

Odpolednímu kroužku "Moudré sovy", který je určen především zvídavým a nadaným dětem se v Mš věnujeme od září tohoto školního roku. Cílem kroužku je rozvoj nadaných dětí zejména v oblasti myšlení , zvídavosti a představivosti. Dětem nabízíme aktivity podporující intelektové, manuální, kreativní schopnosti, logické rébusy, deskové hry a experimenty. Vše si vyzkoušíme, osaháme a odůvodníme.

Maškarní bál ve školní družině

Ohlédnutí za lyžařským kurzem 1.stupně

V únoru se uskutečnil lyžařský výcvik také pro děti I. stupně.

Návštěva osmého ročníku na SPŠCH

Dne 17.3. 2023 se naši žáci v rámci Projektu OKAP II vydali na odbornou motivační exkurzi SPŠCH v Ostravě - Zábřehu.

Školní jídelna - Alpský knedlík - poprvé

Na většině škol v okolí se na jídelníčku vyskytuje Alpský knedlík. Nechtěly jsme být samozřejmě pozadu, s malými obavami jsme do toho také šly. Nakonec se vše povedlo a knedlík měl úspěch. Kolektiv školní jídelny.