Barevný podzim

V úterý 17. října sluníčko zářilo na obloze a u školy nastala vzrušující atmosféra. Důvodem byla akce „Barevný podzim“, která přilákala mnoho dětí z naší školy. Malování na chodník je už jednou z našich tradičních akcí, při které děti mohou strávit krásné a pohodové odpoledne s kamarády.

Cyklovýlet 1. a 2. tříd

Poprvé se děti z 1. a 2. tříd vydaly v rámci zdravého životního stylu na školní cyklovýlet do Bělského lesa. Někteří prvňáčci měli trochu obavy, jak to všechno zvládnou, ale už po prvních metrech jízdy strach opadl a v dobré náladě a s hřejivými paprsky v zádech se uhánělo směr Bělský les. A co všechno jsme ještě stihli? Podívejte se! Ani se nám nechtělo domů...

Angličtina na Halloween: Strašidelná zábava v učebně!

Halloween se stalo zábavným způsobem, jak učit angličtinu v naší třídě. Děti se učily nová slovíčka a fráze při tanci na halloweenské písně.

První výprava s Turisťáčkem

Ve středu 18.10. se členové kroužku Turisťáček vydali na zajímavý výlet, který kombinoval dvě odlišné zajímavosti v jednom dni. Cílem byl Slezskoostravský hrad a halda Ema.

Ani letos jsme si nenechali Oxford Illustrator ujít

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 se na Základní škole K. Pokorného v Ostravě - Porubě uskutečnila již tradiční soutěž Oxford Illustrator, která spojuje čtení anglického textu s tvorbou vhodné ilustrace.

Amazing race The World of Science 2023

I v letošním roce jsme se zúčastnili 8. ročníku soutěže Amazing Race na SOŠ AHOL v Ostravě - Vítkovicích pod názvem "World of Science 2023" s tematikou objevů, vynálezů a technologických zařízení.

Suit up day 17.10.2023

V úterý se na naší škole konal Suit – up day. Žáci i učitelé přišli do školy ve svém nejlepším společenském oblečení. Společně jsem si tak zpestřili školní den a užili si příjemnou slavnostní náladu během výuky.

PIŠQWORKY - Školní finálové kolo

V týdnu 9. – 13. 10. se v 7., 8., 9. ročníku uskutečnily třídní turnaje v klasické školní hře piškvorky. Z třídních turnajů vzešla finálové desítka nejlepších hráčů, kteří si to rozdali v pondělí 16.10. ve školním finálovém kole. S velkým přehledem tento turnaj vyhrál Ondra P. ze sedmého ročníku, na druhém místě se umístila Elizabeth H. z devátého ročníku a na třetím Petr J. ze sedmého ročníku. Šest nejlepších „piškvorkářů“ vytvoří dvě tříčlenné družstva a budou naši školu reprezentovat v okresním kole. Přejeme hodně úspěchu a všem soutěžícím děkujeme za účast.

Podzimní dobrodružství v parku: Rozkvétající vztahy mezi prvňáčky a deváťáky

Za slunečného podzimního dne se žáci prvního ročníku společně s deváťáky vydali do místního parku vyřešit spoustu úkolů. Prvňáčci s nadšením objevovali přírodu v parku, deváťáci celou dobu s pomocí moderních tabletů vše pečlivě zaznamenávali. Splnění úkolů nejen rozvíjelo dovednosti dětí, ale také posilovalo jejich vzájemné vztahy a porozumění. Starší studenti se starali o mladší, vysvětlovali jim složitější pojmy a ukazovali jim zajímavosti okolní přírody. Tato harmonická spolupráce mezi ročníky byla plná živé energie a vzájemného respektu. Nakonec za odměnu jsme si udělali ve třídě piknik.

Třeťáci v OZO!

Dne 12.10. zavezl Ozácký autobus žáky z 3.A a 3.B do OZA, kde se žáci zúčastnili programu Honzovy rady. Hlavním účelem programu bylo interaktivně přiblížit dětem základy toho, jak správně recyklovat odpad.

S robotem od prvního stupně: kroužek plný nápadů

Skvělá skupinka malých nadšenců pro technologie se nebojí žádné výzvy, a tak se pustili do programování robotů Ozobot.

Roboti a žáci: naše dobrodružství na TalentCity Ostrava

Naše účast na letošní TalentCity Ostrava byla ohromující a plná nových zážitků. Naši žáci se stali součástí jedinečného dobrodružství, kde měli možnost prozkoumat svět robotiky a programování. Na konferenci se stali aktivními účastníky, kteří se seznámili s různými robotickými technologiemi a zkoumali, jak je programovat.