Podzimní tvoření v ŠD

Konec října je u nás ve znamení dýní a vyrábění dekorací na Halloween. Děti lepily dýně z papíru, vyřezávaly dýni, která nám svítí na recepci a také jsme si vyrobili netopýří girlandu. Výzdoba hotová a halloweenské dovádění může začít.

Drakiáda v ŠD

Každoročně na podzim pouštíme draky. Taky letos děti přinesly draky a na školním hřišti proběhla soutěž o nejlépe letícího draka. Vyhráli všichni, draci všem krásně vzlétli. A děti měly ohromnou radost, když nebe zaplnily pestré barvy jejich draků.

Halloween na Březince 2023

Halloween je svátek, který se na Březince oslavuje každý rok, a letošní rok nebyl výjimkou. V pondělí 30. října a v úterý 31. října jsme v hodinách anglického jazyka oslavili tento strašidelný svátek způsobem, který spojil vzdělání se zábavou.

Školní jídelna - přinášíme něco málo z naší práce

Přinášíme opět něco málo z naší školní jídelny, kde se snažíme vymýšlet pořád něco nového. V pátek 20. 10. 2023 jsme si připomněli den jablek, který v kalendáři vychází na 21. 10. 2023. Děti k obědu dostali jablečnou přesnídávku. Teď se těšíme, že začneme vařit jídla na přání dle jednotlivých tříd.

Turnaj v miniházené - Jižní míček

Ve středu 25. 10. jsme se zúčastnili prvního turnaje školní ligy „jižní míček“ v mini házené 3. a 4. tříd.

Barevný podzim

V úterý 17. října sluníčko zářilo na obloze a u školy nastala vzrušující atmosféra. Důvodem byla akce „Barevný podzim“, která přilákala mnoho dětí z naší školy. Malování na chodník je už jednou z našich tradičních akcí, při které děti mohou strávit krásné a pohodové odpoledne s kamarády.

Cyklovýlet 1. a 2. tříd

Poprvé se děti z 1. a 2. tříd vydaly v rámci zdravého životního stylu na školní cyklovýlet do Bělského lesa. Někteří prvňáčci měli trochu obavy, jak to všechno zvládnou, ale už po prvních metrech jízdy strach opadl a v dobré náladě a s hřejivými paprsky v zádech se uhánělo směr Bělský les. A co všechno jsme ještě stihli? Podívejte se! Ani se nám nechtělo domů...

Angličtina na Halloween: Strašidelná zábava v učebně!

Halloween se stalo zábavným způsobem, jak učit angličtinu v naší třídě. Děti se učily nová slovíčka a fráze při tanci na halloweenské písně.

První výprava s Turisťáčkem

Ve středu 18.10. se členové kroužku Turisťáček vydali na zajímavý výlet, který kombinoval dvě odlišné zajímavosti v jednom dni. Cílem byl Slezskoostravský hrad a halda Ema.

Ani letos jsme si nenechali Oxford Illustrator ujít

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 se na Základní škole K. Pokorného v Ostravě - Porubě uskutečnila již tradiční soutěž Oxford Illustrator, která spojuje čtení anglického textu s tvorbou vhodné ilustrace.

Amazing race The World of Science 2023

I v letošním roce jsme se zúčastnili 8. ročníku soutěže Amazing Race na SOŠ AHOL v Ostravě - Vítkovicích pod názvem "World of Science 2023" s tematikou objevů, vynálezů a technologických zařízení.

Suit up day 17.10.2023

V úterý se na naší škole konal Suit – up day. Žáci i učitelé přišli do školy ve svém nejlepším společenském oblečení. Společně jsem si tak zpestřili školní den a užili si příjemnou slavnostní náladu během výuky.