Divadelní dílny: Světlo, stín a louka

Do Divadla loutek na divadelní dílny nedávno zamířila 3. B. Děti měly možnost prozkoumat svět umění a kreativity prostřednictvím vlastních rukou. Tato akce přinesla dětem nejen zábavu, ale také prostor pro rozvoj jejich fantazie a komunikačních dovedností.

Karneval ve školce 22.2.2024

Karneval ve školce je vždy velká událost, na kterou se těší všechny děti. Od samého rána přicházejí do tříd princezny, kočičky, berušky, indiáni, čarodějové, rytíři, různé komiksové postavy a letos dokonce také pavouk…

Recitační soutěž pro 2. stupeň - školní kolo

V pondělí 12. února 2024 se sešli žáci 2. stupně ve školním kole recitační soutěže. Předtím proběhla třídní kola, ze kterých postoupili ti nejlepší recitátoři.

Školní kolo biologické olympiády 2023/2024

Do letošního ročníku biologické olympiády se zapojilo celkem 14 žáků 2.stupně. Soutěžící museli splnit tři disciplíny: vědomostní test, poznávání rostlin a živočichů a laboratorní úkol.

Soutěž pro školy - co víme (nejen) o Jihu

V pátek 9. 2. 2024 se uskutečnil hravý a zábavný druhý díl vědomostní soutěže „Co víme (nejen) o Jihu“, jehož hlavním cílem je vzájemná spolupráce a komunikace mezi žáky základních škol v našem obvodu Ostrava–Jih.

Abeceda peněz

V rámci finanční gramotnosti nás, žáky 2. ročníků, ve škole navštívila finanční poradkyně z České spořitelny. Seznámili jsme se s pojmy příjmy-výdaje. V Pracovním sešitě Abeceda peněz jsme pak nalepovali nálepky do správných okýnek-vše jsme zvládli na jedničku.

Recitační soutěž žáků 4. a 5. ročníků

V druhé kategorii recitační soutěže se utkali žáci čtvrtých a pátých tříd. Přednesené básně zazněly v úterý 13. února ve třídě 4.B.

Valentýn v hodinách angličtiny

Ve středu 14. února se třídy 5.-9. ročníku ponořily do sváteční atmosféry Valentýna. Žáci s nadšením vyráběli originální valentýnky pro své kamarády a rodinu. Tvořili přáníčka s květinami a srdíčky, do valentýnek psali milá přání a vzkazy.

Recitační soutěž 1. - 3.třídy

V úterý 13. února se uskutečnilo školní kolo RECITAČNÍ SOUTĚŽE. Pochvalu si zaslouží všechny děti, které se této soutěže zúčastnily. Rovněž naši prvňáčci se ničeho nezalekli a své básničky i před obecenstvem krásně přednesli. Přednes dětí vyhodnotila porota takto:

Sportujeme ve škole!

Děti z prvního stupně, pojďte si 28.2.2024 odpoledne zasportovat!

Obědy ve školní jídelně v měsíci březnu

Páťáci v OZO

Doufám, že se vám líbil náš nedávný výlet do OZO Ostrava stejně jako mně! Bylo to jako cesta do světa plného záhad a dobrodružství, ale tentokrát jsme neletěli do vesmíru, ale do světa, který bychom mohli nazvat Ostrava Bez Odpadu!