Ovocné kouzlo naší školky: Sladká cesta za zábavou a dobrodružstvím!

V minulém týdnu jsme v naší mateřské škole prožili nezapomenutelný zážitek, který nás zavedl do světa sladkých dobrodružství a radosti. Akce "Ovocné kouzlo naší školky" se konala dne 10. října 2023 a zanechala v nás všechny sladkou pachuť a nezapomenutelné vzpomínky.

Učíme se zachraňovat aneb Projekt první pomoci - TO DÁM

Dne 6. 10. 2023 se naši osmáci zúčastnili akce „Projekt první pomoci – TO DÁM“, kterou pořádá Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Ostrava.

Fajna dílna - 7.ročník

Již třetí rok po sobě jsme se s nadšením vydali do Fajné dílny v Dolní oblasti Vítkovic, odkud si vždy odneseme nejen zážitky s řemesly, ale i vlastnoručně vyrobené předměty. Ani letošní návštěva nebyla výjimkou a my si tak na šicím stroji ušili obal na telefon, v truhlářské dílně vyrobili stojan na telefon, nevynechali jsme ani drátkování a poprvé jsme si i vyzkoušeli i práci elektrikáře. Tuto návštěvu jsme samozřejmě zdokumentovali a na výsledky našeho tvořivého dopoledne se můžete podívat v přiložené fotogalerii.

Cyklovýlet Paskov-Pláž

Se slunečným počasím jsme odstartovali sérii cyklovýletů dětí z I. stupně.

Atletické čtyřboje - medaile, emoce a skvělá zábava!

Co se minulý týden dělo na ZŠ Porubská? No, představte si tohle - atletické čtyřboje! To byla podívaná, jak se žáci 2. stupně vydali na sportovní dobrodružství!

Křídla a radost: Soutěž "Odlet vlaštovek" v ŠD

Podzimní období v naší družině jsme přivítali nezapomenutelnou soutěží "Odlet vlaštovek". Všichni jsme se pustili do skládání barevných vlaštovek z papíru, a kdo měl chuť, vyzdobil svou vlastní jedinečnou tvorbou. A pak následovalo vzrušení na startovní čáře! Po vzletu jsme sledovali dolet a vyhlásili šampióna s nejdelším letem. Všichni naši odvážní "letci" byli odměněni za svůj úsilí. Soutěž byla tak zábavná, že se těšíme na další opakování této tradiční události!"

Střípky Evropy: Jak jsme oslavovali Evropský den jazyků na naší škole

V roce 2001 se Rada Evropy a Evropská unie rozhodly, že je na čase rozproudit evropskou jazykovou smršť. A tak přišel na svět Evropský rok jazyků! Každý rok nyní slavíme 26. září Evropský den jazyků, a to s velkou parádou.

Malování snů: Výsledky soutěže Co rád kreslím jsou tu pro inspiraci!

Dne 21. září jsme se ponořili do světa dětské fantazie a umění na výtvarné soutěži "Co rád kreslím". Z očí dětí se zrodily nádherné obrázky, kreslené podle jejich vlastního srdce - prázdniny, zvířátka, duhy, auta... Bylo to jako cesta do jejich malých světů plných barev a nápadů.

Královské dobrodružství: Hon na krále na koloběžkách

Sametové slunce nám přineslo odpoledne plné dobrodružství a vzrušení, kdy jsme se ve společenství družiny rozhodli obnovit svatováclavskou tradici. V tento den jsme všichni stanuli na startovní čáře a začali jsme "Hon na krále". Ne, neztratili jsme rozum a nezačali jsme lov na pravého krále, ale vyrazili jsme do akce plné radosti a smíchu!

Dopravní hřiště 2023/2024

I v letošním roce čeká na naše žáky výuka na dopravním hřišti. Dne 11. 9. 2023 se žáci 5. roč. zúčastnili podzimní návštěvy dopravního hřiště, kde si oprášili své teoretické a i praktické dovednosti ze světa dopravní výchovy. Součástí teorie byl také cvičný test a praxe spočívala v jízdě na kole. Počasí nám přálo, bylo teplo a podmínky byly ideální. Myslím si, že si žáci zapamatovali mnoho informací, které určitě využijí. Budeme se těšit na jarní návštěvu.

Ohlédnutí za slavnostním zahájením školního roku 2023/2024

Mezinárodní soutěž dětí v zahrádkářských dovednostech

Dne 22.9.2023 se čtyři naše žákyně sedmých a osmých tříd zúčastnily Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických dovednostech, která se konala v Muzeu zemědělských strojů v oblasti Dolních Vítkovic.