Obědy ve školní jídelně v měsíci březnu

Páťáci v OZO

Doufám, že se vám líbil náš nedávný výlet do OZO Ostrava stejně jako mně! Bylo to jako cesta do světa plného záhad a dobrodružství, ale tentokrát jsme neletěli do vesmíru, ale do světa, který bychom mohli nazvat Ostrava Bez Odpadu!

S Turisťáčkem do Papilonie

S kroužkem Turistáčkem jsme se tentokrát vydali na výlet do Papilonie, malebného ráje pro přírodovědce všech věkových kategorií.

Talentová soutěž ve školní družině

Dne 31.1. 2024 proběhla v družině 2.oddělení malá Talentová soutěž. Soutěže se zúčastnily jen holky - tři jednotlivci a jedna skupinka. Všechny soutěžící se zaměřily na tanec. Některé se věnují tanci závodně, některé jen tak pro radost. Bylo těžké rozhodnout o vítězi. Nakonec porota rozhodla o tom, že si první místo zaslouží všechny. Každá soutěžící dostala medaili a pár sladkých odměn.

Erasmus v Bratislavě

V rámci rozvoje pedagogických dovedností a mezinárodní spolupráce se naše dvě paní učitelky vydaly na čtyřdenní Erasmus zaměřený job shadowing do Bratislavy, hlavního města Slovenska.

Svět obrázků a bublin

S pátým ročníkem jsme ve čtvrtek 1.února navštívili besedu v knihovně, která se nesla v duchu komiksu.

Teplákový den

Dne 30.1.2024 proběhla na naší škole akce “Teplákový den”. Kromě žáků přišli do školy v teplácích i učitelé. V teplácích nám bylo příjemně a celý den jsme si parádně užili.

Osmáci v knihovně

V pondělí 29. 1. a ve středu 31. 1. 2024 jsme s žáky 8.A a 8.B navštívili knihovnu. Cílem návštěvy bylo seznámit žáky s tématem Nevěř všemu, co vidíš. Žáci se dozvěděli, co je to manipulativní obsah, dezinformace, jakým způsobem nás může ovlivnit reklama apod. Pan knihovník žákům také ukázal několik příkladů falešných zpráv a fotografií. Žáci měli možnost si je sami prohlédnout a zamyslet se nad tím, jak by mohli rozpoznat, že se nejedná o pravdu. Knihovnická lekce se nám všem velmi líbila.

Lyžařský výcvikový kurz 2024

V termínu od 22. 1. 2024 do 26. 1. 2024 se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz pro žáky 5. – 9. ročníku. Žáci byli ubytováni na Horské chatě Kozubová v Beskydech. LVK se zúčastnilo 29 žáků a 4 pedagogové. Žáci byli rozdělení do skupin na snowboardisty a lyžaře.

Školní a okresní kolo ve finanční gramotnosti

V průběhu listopadu a prosince se na naší škole uskutečnilo školní kolo ve finanční gramotnosti. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií. V I. kategorii soutěžil 3. – 5. ročník, ve II. kategorii soutěžil 6. – 9. ročník. Žáci v obou kategoriích plnili různé úkoly z oblasti financí.

Teorie modré krve - 8.A

Ve středu 10. 1. jsme se vydali do Dolní oblasti Vítkovic na výukovou lekci "Teorie modré krve". Žáci pracovali s mikroskopem, kde si mohli prohlédnout lidské krvinky, přiřazovali barvu krve k danému organismu a pracovali také ve skupinkách, kde počítali červené a bílé krvinky a určovali diagnózy. Lekce byla zajímavá a velmi poučná.

Pěvecká soutěž ŠD

Dne 25.1.2024 proběhla v družině pěvecká soutěž. Soutěžili jak jednotlivci, tak i skupiny dětí. V soutěži mezi českými lidovými písněmi zazněla také píseň slovenská.