European Money Quiz 2024

V pondělí 18.3.2024 se uskutečnilo třídní kolo v celoevropské soutěži European Money Quiz, která je zaměřená na posílení finanční gramotnosti. Žáci odpovídali na otázky prostřednictvím aplikace Kahoot. Otázky byly nejen teoretické, ale i praktické a točily se kolem pojmů ze světa financí. V praktické části se pak počítaly úroky z úvěrů, výše jistiny a další.

Z pohádky do pohádky

V pondělí 18..3.2024 jsme zavítali do naší mateřské školky s pásmem pohádek a písniček. Po celou dobu byly děti aktivně zapojeny do programu. K jednotlivým pohádkám přiřazovaly postavy, které se v daném příběhu objevovaly, také spočítaly sedm trpaslíků, dokonce i v angličtině! Pohádkovým programem se prolínaly písničky, jež doprovázeli žáci kytarového kroužku. Děti byly během celé akce pozorné a snaživé, a tak obdržely v závěru vystoupení sladkou odměnu. Také musíme pochválit naše mladé kytaristy, kteří to zvládli výborně. :)

Čtení umí být moderní

Hned po jarních prázdninách jsme navštívili knihovnu, kde nás čekala beseda s názvem Čtení umí být moderní. Od prvních textových záznamů jsme se probrali až k současné literatuře, seznámili jsme se s různým zpracováním literárních textů v podobě audionahrávek a rozhlasových her. Na závěr jsme si prohlédli knihovnu, někteří si zapůjčili knihy. Beseda byla přínosná a žákům se líbila.

Ohlédnutí za akcemi ve školní jídelně v březnu

Ke konci března jsme vyzdobili jídelnu na Velikonoce. Pro děti a žáky jsme napekli vajíčka, které dostali ve středu 27. 03. 2024 k obědu. Jídla na přání žáků pořád pokračují, určitě se mají na co těšit a my pro ně vaříme s radostí. Den 22. 03. 2024 byl Světový den vody. V této den žáci k obědu dostali perlivou vodu, která je nejzdravějším pitím pro náš organismus.

Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2024/2025

Besedy k posílení finanční gramotnosti

Ve čtvrtek 21.3.2024 nás navštívil bankovní poradce, aby vedl besedy se žáky osmých a devátých ročníků. Pan lektor s žáky diskutoval o majetkových právech dětí, o základních pojmech ze světa financí - úvěr, úrok, hypotéka, RPSN a mnoho dalších. Beseda byla velmi zajímavá a užitečná.

Zlatice

Náměstí Ostrava - Jih opět rozzářily rozkvetlé zlatice v květináčích a žáci naší školy ze 6.A se zapojili do jejich zdobení. Okrášlili je barevnými stužkami a vlastnoručně vyrobenými jarními zvířátky z polystyrenových vajíček.

Pozor, strážníci byli ve školce!!!

Dne 5. 3. 2024 se v MŠ konala beseda s MP „Bezpečně pro předškoláky“. Strážnice MP Ostrava Karin a Martina si s dětmi povídaly o tom, jak se zachovat: • k cizím lidem a zvířatům, • když se ztratím, • při nálezu injekční stříkačky.

Lesní školka - 5.ročník

Dne 5. 3. 2024 jsme se vydali na nezapomenutelnou výpravu do lesní školky, i když nás přivítalo trochu nepříznivé počasí. Nicméně to nám nebránilo v našem nadšení pro přírodu.

Okresní kolo Odznaku všestrannosti

Ve sportovně nabitém týdnu pro naše žáky jsme se také ve čtvrtek 7.3. zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti na ZŠ Dvorského. Tentokrát na žáky 4. - 9. tříd čekaly čtyři různorodé disciplíny - trojskok, hod medicinbalem autově vzad, sedy lehy a skákání přes švihadlo.

Úspěch na Atletických přeborech městského obvodu Ostrava-Jih 2024

Ve středu 6. 3. 2024 se vybraní žáci vydali reprezentovat naši školu ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Březinova 52, p. o. na Atletické přebory městského obvodu Ostrava-Jih 2024. Letošní ročníku se zúčastnil rekordní počet škol (celkově 14) a naši žáci se v žádném případě neztratili.

Obvodní kolo recitační soutěže 1. - 3.ročníku

Do obvodního kola soutěže dětských recitátorů postoupilo 6 dětí z celého 1. stupně naší školy. U všech žáků jsme viděli talent a velkou odvahu při překonávání trémy. Nechybělo ani vzájemné povzbuzování, které vytvořilo přátelskou atmosféru. Malí umělci ukázali také svou pilnou přípravu při recitováni výjimečných básní. Všechny děti obdržely účastnický list a k tomu sladkost jako odměnu.