Hry v anglickém jazyce

Hodiny anglického jazyka jsme si ke konci školního roku zpříjemnili hraním jazykových her. Ty byly zakoupeny z projektu Cizojazyčná výuka č. 22/0191, který byl financován z rozpočtu statutárního města Ostrava. A tak jsme vymýšleli slova u hry Scrabble, popisovali svými slovy předměty ve hře Activity (popř. kreslili nebo hráli pantomimu), protáhli tělo podle pokynů ve hře Twister, rozvíjeli slovní zásobu ve hře Tic-tac bum a prostě se bavili u spousty dalších her.

Školní výlet 2.A a 2.B

Dne 6. 6. děti z 2.A a 2.B vyrazily na školní výlet do Minizoo ve Vendryni. Vzhledem k tomu, že se jedná o malou zoo, která působí velice domácky, tak žáci měli možnost většinu zvířat nakrmit.

Rozloučení s předškoláky

Letošní rozloučení s předškoláky proběhlo s ilustrátorem p. Adolfem Dudkem, který si pro nás připravil zábavný pohádkový program a také pasoval děti na školáky. Počasí nám přálo, a tak se akce konala na zahradě MŠ, kde si děti s rodiči mohli opéct špekáček na ohništi. Děkujeme tatínkům od Ivoška a Stázinky, za pomoc s přípravou ohniště a všem zúčastněným rodičům.

Koloběžky do škol

Dne 9. 6. 2023 se uskutečnil koloběžkový závod: Koloběžky do škol 2023. Už potřetí se zúčastnila i naše škola. Na městském atletickém stadionu se žáci utkali v koloběžkových disciplínách a soutěžili se žáky z osmi základních škol. I když jsme nevyhráli, užili jsme si spoustu zábavy a naši šikovní sportovci předvedli skvělé sportovní výkony. Rádi se soutěže znova zúčastníme.

Turnaj v miniházené

Ve čtvrtek 22.6. se žáci 1. a 2. ročníků zúčastnili turnaje v miniházené. Pro mnoho žáků to byla vůbec první zkušenost s reprezentací školy na sportovní soutěži a zhostili se toho velmi dobře. Všichni se snažili, nahrávali si a stříleli góly, opravdu táhli za jeden provaz. Odměnou pak byly poháry, medaile a diplomy, které si naši žáci vybojovali za 6. a 7. místo. Všem žákům patří obrovská pochvala za předvedené výkony.

Informace k ukončení školního roku - školní jídelna

Školní výlet - 3.A

31.5.202 jsme se zúčastnili školního výletu do Loděnice v Děhylově. Šli jsme pěšky z Ostravy- Martinova až do Loděnice - cca 6km. Cesta byla příjemná, počasí ideální. Poznávali jsme rostlinky, co rostly kolem stezky, přičemž jsme si pomáhali aplikací PlantNet. Bylo to velice zajímavé. Nasbírali jsme i dříví na oheň.

Vídeň

Ve středu 14. 6. 2023 jsme se vydali na poznávací exkurzi do Vídně. Museli jsme si sice přivstat, sraz u školy byl už ve 4:30, ale stálo to zato.

Poslední lekce plavání

Děti si poslední lekci plavání užívaly hlavně hrátkami ve vodě. Zjistily během deseti lekcí, že voda " nekouše" a že se udrží na hladině. Naučily se také základy plavání prsou , lehnout si na záda a udělat tzv. hvězdičku. Dokonce se děti už nebojí skákat do vody a za odměnu dostaly "Mokré vysvědčení".

Den dětí ve školní družině

Den dětí jsme oslavili společně soutěžemi a diskotékou.

Čtení školáků v MŠ

V měsíci květnu a červnu proběhlo u nás ve školce čtení školáků ze ZŠ před spaním. Děti ze školy tím odbourávají trému před čtením na veřejnosti, mění hlasy, vžívají se do rolí, snaží se malé děti zaujmout. Školkové děti se zase těší na starší kamarády ze školy a napjatě naslouchají.

Obvodní parlament Ostrava-Jih

Dne 8. 6. 2023 se vybraní žáci, předsedové školního parlamentu, zúčastnili úvodního setkání obvodního parlamentu pro Ostravu-Jih. Jednalo se o setkání, kde byla nastíněná spolupráce mezi školami na úrovní školních parlamentů. Žáci si na této akci mohli vyzkoušet skupinovou práci, brainstorming nad zadaným tématem, konstruktivní a kritické myšlení.