Ohlédnutí za soutěží Bádám, bádáš, bádáme

Hrnečku vař!

Poznat město, ve kterém žijeme bylo cílem naší vycházky spojené s návštěvou divadelního představení "Hrnečku vař!" v divadle loutek. Po představení jsme si počkali na divadelní orloj a prošli si centrum města. Na Masarykově náměstí jsem si prohlédli sochu sv. Floriána, Morový sloup, budovu Muzea a historické domy.

Ínávorfiš - aneb tajemství podivných zpráv

V pondělí 26.9.2022 jsme společně navštívili DOV, kde jsem se zúčastnili zábavného výukové programu na téma ŠIFRY, HÁDANKY a HLAVOLAMY. Se vším jsme si hravě poradili, za což nás v závěru programu čekala odměna - nalezení pokladu.

BAREVNÝ PODZIM

Barevný podzim - video

Zážitky ve 2.A

SOUTĚŽ AMAZING RACE

V pátek 14. října 2022 se konala na střední škole AHOL ve Vítkovicích soutěž v anglickém jazyce Amazing race. V letošním roce byl tématem Film. Naši školu reprezentovali žáci 8. a 9. ročníku – Honza M., Tomáš L., Václav H., Rudolf K., David K., Aneta V. , Matěj G. a Nela M. Po úvodním testu to s naším týmem nevypadalo v konkurenci 14 základních škol nijak nadějně. Ale týmovou spoluprací, nadšením a soutěživostí jsme nakonec vybojovali skvělé 5. místo! Děkujeme za reprezentaci školy!

Odlet papírových vlaštovek

Nastal podzim a my jsme 29. září využili počasí k tomu, abychom si trochu zasoutěžili. Z papíru jsme složili vlaštovky, vybarvili jsme si je a šli na školní hřiště. Vyzkoušeli let a pořádně si zaházeli.

Kroužek pro nadané a zvídavé děti "Moudré sovy"

Kroužek pro nadané a zvídavé děti "Moudré sovy" se poprvé uskutečnil v úterý 11.10.2022. Pomocí pokusu vajíčka ve vodě se solí se děti dozvěděly základní informace o hustotě vody.

Zvládneme to ve škole

Dne 27.9. nás na jednu vyučovací hodinu navštívila paní lektorka z České spořitelny, a to v rámci programu Zvládneme to ve škole. Děti už si před příchodem paní lektorky udělaly kvíz ohledně znalosti peněz. Paní lektorka pak s dětmi probrala, kde mohou lidé peníze získat nebo naopak utratit. Pomohla dětem s pochopením pojmů - příjmy a výdaje. Děti pak dostali pracovní listy, rozvrh hodin a velkou jedničku z hospodaření. Jako celá třída jsme dostali pokladničku - prasátko Chrochťu, do kterého si budeme šetřit penízky na něco dobrého.

Třídnická hodina - držíme spolu

Dne 3. 10. 2022 proběhla třídnická hodina na téma "držíme spolu, jsme jeden tým". V hodině děti vytvářely společné výtvarné dílo jen za pomocí temperových barev a své ruky - přesněji obtisk své ruky :) Výsledná práce bude na výstavce třídy. Hlavní symbolikou je právě ruka, která znázorňuje soudržnost, tým.

Kreslení s roboty ve 2.A

Dne 27.9. jsme v hodině digitální gramotnosti (DG) programovali Blue-boty. Jsou to malí roboti, kteří se pohybují pomocí šipek. Tentokrát jsme jim zadali, aby kreslili geometrické útvary.