Předškoláček - 3.setkání

Dopoledne s rodilými mluvčími aneb Jak se slaví Vánoce v anglicky mluvících zemích

Dne 16. 12. 2021 jsme přivítali ve třídách na druhém stupni dva rodilé mluvčí v rámci šablony projektových dnů.

Základy linorytu

9. A navštívila DOV, tentokrát workshop Základy linorytu Dne 15. 12. 2021 jsme navštívili Dolní oblast Vítkovic, kde jsme se zúčastnili workshopu Základy linorytu. Linoryt je velmi působivá grafická technika, která nabízí obrovské možnosti výtvarného vyjádření. Spočívá ve vlastní tvorbě návrhu obrazu a jeho vyrytí do lina, následuje jeho obtisk na papír. Naše zdařilé obrázky můžete vidět ve fotogalerii.

Obědy pro veřejnost

Dovolujeme si Vás informovat, že od nového roku 2022 bude zahájeno stravování pro veřejnost v naší školní jídelně. Cena oběda (polévka + hlavní jídlo + včetně příloh, dle menu) bude činit 85,- Kč. Jídlo bude vydáváno do vlastního jídlonosiče ve stanovený čas. V případě zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle: 778 409 858, 596 784 367

Přání ŠJ

Výroba hračky z recyklovaného materiálu v angličtině - 4.A

V hodině anglického jazyka jsme vyráběli hračky z recyklovaných materiálů. Mohli jsme si vybrat ze čtyř hraček - robota, hada, vlaku a kuželek.

Naše 9. ročníky na návštěvě SPŠCH

Návštěva SPŠCH V rámci spolupráce se Střední průmyslovou školou chemickou akademika Heyrovského v Ostravě navštívili naši deváťáci tuto střední školu, aby se seznámili s možností dalšího studia a profesního rozvoje. Po milém přivítání měli možnost nahlédnou do praktického dění školy a navštívit její odborné učebny chemie a biologie. V učebně biologie měli možnost se seznámit s terarijními živočichy a jejich životními potřebami. ověřili si tak, že hadi opravdu nejsou slizští a vyzkoušeli si profesionální manipulaci s plazy. V učebně chemie měli možnost shlédnout množství chemických pokusů, do jejichž průběhu a provedení byli přímo zainteresováni. Největší ovace sklidila řízená explozívní reakce vodíku s hyslíkem :-). Tím naše spolupráce s SPŠCH zdaleka nekončí. V rámci projektu s podporou Moravskoslezského kraje je pro žáky plánována exkurze do chemického podniku a další laboratorní cvičení. Na tuto spolupráci se velmi těšíme.

VŘ - učitel 1.stupně

Nabízíme plný úvazek, přátelský kolektiv, možnost práce s novými technologiemi i pozitivní přístup k novým a tvůrčím nápadům.

Živý adventní kalendář u Motýlků

Čekání na Ježíška si krátíme těšením se na každodenní překvapení od motýlkových kamarádů. Děkujeme rodičům za spolupráci.

Sousedské Vánoce na družstvu

V měsíci prosinci jsme se i letos zapojili s dětmi zapojili do sousedských Vánoc na družstvu. Děti vyrobily ozdoby na sousedský strom a na Mikuláše si děti připravily vystoupení pro rodiče, přednesly básně o Mikuláši, Čertovi a Andělovi a také zazpívaly o nich písně. Dětem se vystoupení moc povedlo a dostaly malou odměnu od Elegant spolku. Děkujeme rodičům za chvíli svého volného času.

Dědeček a babička do školky

V měsíci prosinci nás v naší MŠ přišla navštívit babička od Hedvičky s krásnou pohádkou "Mach a Šebestová". Dětem se čtení moc líbilo a dostaly od babičky sladkou odměnu. Babička dětem dala novou pohádku „Vánoce v Jáchymovském lese“ na přečtení před spaním. Druhý den si děti do sešitu s pohádkou nakreslily obrázek. Děkujeme babičce za účast.

Informace k platbě školní družiny za leden - červen 2022

Vážení zákonní zástupci, platbu za školní družinu na období leden - červen 2022, tj. v částce 900 Kč, proveďte prosím na účet 2701818090/2010 s variabilním symbolem vašeho dítěte v termínu od 2.1.2022 do 31.1.2022. Děkujeme za pochopení.