Jak jsme se učili venku - 2.A

23.9. bylo venku pěkné počasí, proto nás to přímo vybízelo se učit venku. Využili jsme přírodní zahradu a přírodní materiál, který jsme kolem našli.

Věda nás baví

Společná práce dětí ze třídy motýlek

Ve třídě motýlek jsme si vyrobili naší školku. Děti si obkreslily svou ruku, kterou si vybarvily, vystřihly a poté nalepily. Druhý den měly za úkol nakreslit sebe a vystřihnout. Společně jsme si povídali o slušném chování v mateřské škole.

Obědy - školní jídelna

Obědy - školní jídelna 28. 09. 2022 (státní svátek) všichni žáci ZŠ stravující se ve školní jídelně a děti MŠ mají automaticky oběd odhlášen. 12. 10. 2022 (ředitelské volno) – oběd odhlášen pro strávníky ZŠ. 26, 27. 10. 2022 (podzimní prázdniny) + 28. 10. 2022 (státní svátek) – všichni žáci ZŠ stravující se ve školní jídelně mají obědy automaticky odhlášeny.

Motýlková třída a její práce

Jako motýlková třída jsme si vyrobili pro celý školní rok velkého motýla, kde děti dolepovaly kousky krepového papíru a procvičovaly si tak jemnou motoriku. Dále pracovaly s temperovými barvami a obtiskovaly motýla.

Rozřazení do kolejí - 2.B

Žáci nastoupili 1. září do druhé třídy a do ne jen tak obyčejné, ale kouzelnické. Tenhle rok se s dětmi zaměříme na příběh Harryho Pottera, a proto nesmělo chybět ani klasické zařazení do kolejí. S dětmi jsme si to náležitě užili.

Naše škola získala finanční prostředky na EVVO z Moravskoslezského kraje

Včerejší zastupitelstvo Moravskoslezského kraje schválilo dotaci naší škole pro oblast EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) ve výši 70 000 Kč. Finance využijeme na dovybavení pomůckami na "pěstitelské práce" a aktivity ve výuce i mimo ní.

Přihlášení do kroužků 2022/2023

Vážení a milí zákonní zástupci, nabízíme možnost přihlášení do kroužků pro školní rok 2022/2023. Termín přihlášení je do konce příštího týdne, tj. 23.9.2023. Přihlášení proveďte přes níže uvedený odkaz:

Zkrácení výuky dne 23.9.2022

Vážení zákonní zástupci, dovoluji si vás informovat o zkrácení výuky dne 23.9.2022, kdy 1.stupeň bude mít výuku ukončen v 11:40 a 2. stupeň ve 12:35. Důvodem zkrácení výuky z organizačních důvodů je, že 23.9.2022 budou od 14:00 volby. Děkujeme za pochopení. J.Veřmiřovský, ředitel školy

2.A - Předmět digitální gramotnost

Dnes jsme se seznámili s Blue-boty. Jsou to malí roboti, které už po dnešní hodině umíme pomocí šipek a ostatních tlačítek programovat. Dva kroky vpřed nebo otočka? To je pro nás hračka! :-)

Vyhlášení ředitelského volna 12.10.2022

V souladu s § 24, odst.2 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, pozastavuji z organizačních a technických důvodů provoz základní školy a školní družiny.

Logická olympiáda