Exkurze SPŠ Zengrova

Dne 18. 10. 2022 se zúčastnili žáci devátého ročníku dovednostního workshopu na Střední průmyslové škole Zengrové v Ostravě-Vítkovicích. Po úvodní prezentaci nabízených maturitních a výučních oborů této střední průmyslové školy byli žáci rozděleni do tří skupin a postupně navštívili učebnu virtuální reality, dílnu automechaniků, PC učebnu, dílnu pro práci s kovem, seznámili se s funkcí CNC strojů.

Tělocvik v první třídě (ne)tradičně

V tělesné výchově využíváme nejen klasické pomůcky, ale také pomůcky netradiční. Příkladem může být využití padáku v první třídě. A jak se nám vedlo? Podívejte se ve fotogalerii :-)

Jídlo na přání v naší školní jídelně

Tentokrát si jídlo na přání vybírali děti z 1. B. Byli zvolené nudle s mákem a polévka ruský boršč, jelikož další zvolené jídla byli uvařené v předchozích dnech. Jídlo se uvařilo v pondělí 24. 10. 2022. Dětem moc chutnalo, hodně si přidávali a chválili. Další jídlo si budou volit žáci z druhých tříd a těšíme se, co si vyberou.

Rozvíjíme kreativitu a zručnost - 6. roč.

V rámci pracovních činností 6. ročníku jsme podpořili kreativitu dětí vytvářením podzimních dekorací z převážně přírodních materiálů. Materiál na výrobky si žáci nasbírali při venkovních edukačních vycházkách. Ve hodinách ve třídě pak vytvářeli nejdříve návrhy a pak konečné výrobky, kterými si zkrášlili třídu, nebo své domácí pokojíčky.

Cyklovýlet žáků 4. a 5. ročníku

Návštěva knihovny - beseda V digitálním světě 5.B

Společné tvoření v 7.A

V třídnické hodině jsme se rozhodli si ještě trochu přizdobit naši třídu. Vytvořili jsme pomocí temperových barev společný obraz, na kterém jsou obtisky našich dlaní. Následně si každý obtisk své ruky podepsal a přidal i datum svého narození. Obraz nám tak poslouží také jako třídní kalendář narozenin. :-)

Amazing race - krásné 5.místo

V pátek 14. října 2022 se konala na střední škole AHOL ve Vítkovicích soutěž v anglickém jazyce Amazing race. V letošním roce byl tématem Film. Z devátého ročníku naši školu reprezentovali žáci – Honza M., Tomáš L., Václav H., Rudolf K., David K., Aneta V. , Matěj G. Po úvodním testu to s naším týmem nevypadalo v konkurenci 14 základních škol nijak nadějně. Ale týmovou spoluprací, nadšením a soutěživostí jsme nakonec vybojovali skvělé 5. místo!

Hlasujte v participativním rozpočtu městského obvodu

Pythagoriáda - postup do krajského kola!

Dne 19.10.2022 se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda 2022/2023. Tohoto kola se zúčastnilo celkem 19 žáků z 6. až 9. ročníku. Ze školního kola vzešel jeden postupující - Honza M. z IX. ročníku, který získal 12 bodů z 15 možných. Postoupil tak do krajského kola, které se uskuteční 22.11.2022 na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Honzovi přejeme hodně úspěchu v dalším kole a ostatním řešitelům děkujeme za účast.

Kroužek posilování

Od října se na naší škole rozběhly kroužky. Jedním z nich je i posilování pro kluky z druhého stupně. Posilování probíhá každý pátek ráno v naší "mini" posilovně. Kluci se vždy protáhnou, dostatečně zahřejí a v hlavní části tréninku posilují všechny svalové partie a to převážně s váhou vlastního těla, občas použijí i činky úměrné svým možnostem. Při teplejších ránech půjdou kluci také ven běhat. Kroužek vede Mgr. Pytlík a zatím je s přístupem kluků maximálně spokojený

Jak jsme navštívili Marlenku

Dne 12. 10. 2022 naše MŠ navštívila výrobnu Marlenka ve Frýdku Místku, kde se děti dozvěděly spoustu informací okolo výroby moučníků Marlenka, do jakých zemí se vyváží a spoustu dalších zajímavých věcí. Před exkurzí jsme shlédli krátké video o vzniku Marlenky a k tomu jsme dostali výbornou ochutnávku. Potom následovala exkurze, a tak děti mohly vidět na vlastní oči, jak se dorty vyrábí. Nakonec jsme si prohlédli kočičího robota, který v místní kavárně roznáší objednávky. Dětem se výlet moc líbil.